LeasePlan

Tiskové zprávy

Auta pro podnikání lze pořídit v novém e-shopu

Produkt LeasePlan Go je vhodný pro malé a střední firmy či živnostníky. Dodavatel garantuje náklady na provoz vozů až po dobu pěti let.

Zveřejněno: 28.04.2014, 16:25

Nový Drivers´ Club společnosti LeasePlan poradí všem motoristům

Společnost LeasePlan, která se specializuje na operativní leasing aut, zahájila novou éru svého bonusového programu Drivers´ Club. Ten je určen všem uživatelům vozů LeasePlanu, kteří prostřednictvím klubu mohou čerpat řadu výhod. Členství v klubu je bezplatné. Podmínkou je pouze registrace prostřednictvím internetových stránek www.driversclub.cz.

Zveřejněno: 10.02.2014, 13:42

Jan Malý z PwC posílil LeasePlan jako šéf klientského oddělení

Jan Malý (37) byl jmenován vedoucím oddělení péče o zákazníky (Head of Client Relationship Management) ve společnosti LeasePlan Česká republika, tuzemské pobočce světového lídra operativního leasingu aut. Bude mít na starosti týmy key account manažerů a klientských pracovníků společnosti. Zaměří se přitom na další zkvalitnění vztahů se zákazníky, růst firemní flotily a rozvoj poskytovaných služeb. Ve funkci nahradí Jakuba Kostrbu, který povede nově vzniklé oddělení a obchodní aktivity LeasePlanu zaměřené na malé a střední firmy.

Zveřejněno: 03.02.2014, 10:15

České dráhy svěřily svůj autopark LeasePlanu

Společnost LeasePlan Česká republika obmění kompletní vozový park Českých drah. V následujících týdnech a měsících jim dodá 218 osobních a 63 užitkových automobilů. Všechny vozy pak budou provozovány formou operativního full service leasingu, na který se LeasePlan specializuje. Úspěch v tendru Českých drah představuje největší kontrakt tuzemské pobočky firmy realizovaný na základě veřejné zakázky. České dráhy si LeasePlan zvolily ve čtyřkolovém výběrovém řízení, do nějž se přihlásilo sedm předních leasingových společností.

Zveřejněno: 20.03.2013, 00:00

Ceny ojetin loni až na výjimky rostly

V roce 2012 u nás došlo k mírnému meziročnímu nárůstu cen ojetých vozidel, ne však vozů Škoda, jejichž ceny naopak v průměru poklesly. Vyplývá to z analýzy české pobočky společnosti LeasePlan, která je největším poskytovatelem operativního leasingu automobilů. V České republice má ve flotile více než 17 tisíc vozů a v loňském roce prodala na tuzemském trhu ojetin přibližně 4 tisíce aut starých dva až pět let, která zákazníci vrátili po skončení leasingu.

Zveřejněno: 27.02.2013, 00:00

Vladan Jesenský bude řídit obchod společnosti LeasePlan ČR

Vladan Jesenský bude řídit obchod společnosti LeasePlan ČR

Vladan Jesenský (41) byl k 1. březnu jmenován obchodním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika, tuzemské pobočky světového lídra operativního leasingu automobilů.

Zveřejněno: 20.02.2013, 00:00

LeasePlanu loni vzrostl čistý zisk o 7,4 %, v ČR o 13 %

Společnost LeasePlan Corporation, globální jednička v oblasti správy firemních automobilových flotil, oznámila, že i přes ekonomické problémy, s nimiž se potýká řada regionů na celém světě, loni dosáhla čistého zisku 241,3 milionu eur. To představuje meziroční navýšení o 16,6 milionu eur, tedy o 7,4 %. Dařilo se také české pobočce LeasePlanu, která podle mezinárodních účetních standardů vykázala čistý zisk 247,2 milionu korun, což znamená nadprůměrný meziroční růst o 13 %.

Zveřejněno: 18.02.2013, 00:00

Martin Brix finančním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika

Martin Brix finančním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika

Martin Brix (38) byl k 1. červenci jmenován finančním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika, tuzemské pobočky světového lídra operativního leasingu automobilů. Do Prahy se vrací po pěti letech, které strávil v pozici finančního ředitele rumunského zastoupení skupiny LeasePlan. To bylo založeno v roce 2007 za výrazné asistence české pobočky a Martin Brix měl zásadní vliv na jeho dynamický rozjezd, který je považován za jeden z nejúspěšnějších v historii celé skupiny.

Zveřejněno: 04.07.2012, 16:00

Zakladatel české pobočky LeasePlan Jaromír Hájek se vrací na post generálního ředitele

Zakladatel české pobočky LeasePlan Jaromír Hájek se vrací na post generálního ředitele

Největší poskytovatel operativního leasingu v tuzemsku, společnost LeasePlan, má od 1. ledna 2012 nového generálního ředitele Jaromíra Hájka. Nahradí na této pozici Slawomíra Wontruckiho, který zároveň vykonával funkci generálního ředitele LeasePlan Polsko, na kterou se nyní plně soustředí. Jaromír Hájek založil českou pobočku LeasePlan v roce 1995 a od samého začátku zde působil jako generální ředitel. Do České republiky se vrací po téměř pětiletém působení v italském LeasePlanu, který vedl.

Zveřejněno: 03.01.2012, 11:40

Společnost Baťa si pro správu vozového parku vybrala LeasePlan

Nejvýznamnější český prodejce obuvi Baťa si pro správu svého vozového parku vybral společnost LeasePlan, největšího poskytovatel operativního leasingu v tuzemsku. LeasePlan poskytne vozy v jednotlivých etapách. První předání proběhlo letos v září, dalších 10 – 15 vozidel bude dodáno počátkem příštího roku.

Zveřejněno: 07.12.2011, 16:41

LeasePlan do konce roku odkoupí od českých firem vozové parky za 50 milionů

Alternativní financování podnikatelské činnosti nabízí českým firmám společnost LeasePlan, největší poskytovatel operativního leasingu v tuzemsku. LeasePlan formou zpětného leasingu odkoupí použitá vozidla z firemních autoparků a firmám je pronajme zpět. Výhodou pro firmy je rychlé získání finanční likvidity s úrokovou sazbou srovnatelnou s bankovními podnikatelskými úvěry. Do konce roku 2011 takto LeasePlan poskytne prostředky v celkové výši až 50 milionů Kč.

Zveřejněno: 10.10.2011, 07:00

Společnosti LeasePlan a Toyota Motor Europe uzavřely partnerství v oblasti ekologických vozidel

Společnosti LeasePlan Corporation N.V. a Toyota Motor Europe dnes oznámily uzavření společného partnerství zaměřeného na širší uplatnění ekologických vozidel ve firemních autoparcích. Díky tomuto partnerství získají firemní zákazníci společnosti LeasePlan přístup k nejnovějším inovacím v oblasti plug-in hybridních elektromobilů, které ztělesňuje nový model Toyota Prius Plug-in Hybrid. Kromě samotné dodávky těchto vozů poskytne Toyota v rámci partnerství rovněž detailní statistiky ze tříletého testování 600 vozidel ověřovací série, které brázdily světové silnice v uplynulých třech letech – 200 z nich bylo určeno pro Evropu. Společnost LeasePlan do partnerství vkládá své zkušenosti z oblasti správy 1,3 milionu firemních vozidel, které celosvětově tvoří jeden z největších autoparků.

Zveřejněno: 12.09.2011, 09:00

Ceny ojetin: historické cenové dno je pryč, ale teď v létě se nákup vyplatí

Kdo chce výhodně koupit ojetý vůz, měl by tak učinit v létě nebo v prosinci. Tehdy jsou ceny prakticky každý rok nejníže, přičemž konec roku bývá ještě výhodnější než léto. Vyplynulo to z analýzy společnosti LeasePlan zaměřené na operativní leasing a správu vozových parků. Zájemci o ojetý automobil se nyní musí smířit s faktem, že historické dno cen již propásli. Nejníže se ceny pohybovaly mezi prosincem 2009 a prosincem 2010, kdy patřily k nejnižším i v rámci celé Evropy. I v roce 2011 se ale dá na nákupu ojetiny výrazně ušetřit, pokud zvolíte vhodný okamžik nákupu a nebudete ignorovat trendy na trhu.

Zveřejněno: 22.08.2011, 09:00

Společnost VCES si ve výběrovém řízení na operativní leasing opět vybrala LeasePlan

Stavební firma VCES si v opakovaném výběrovém řízení na obnovu svého vozového parku v rámci operativního leasingu vybrala společnost LeasePlan. 105 automobilů značky Škoda vyjelo v kompletním složení na silnice v průběhu června až srpna 2011. LeasePlan zvítězil již v minulém výběrové řízení VCESu v prosinci 2008, nyní se tedy rozhodlo o prodloužení spolupráce obou společností na dalších několik let.

Zveřejněno: 01.08.2011, 00:00

LeasePlan: vykrade-li vaše auto zloděj profesionál, nemusí vám dát pojišťovny ani korunu

Majitelé dobře vybavených automobilů, kteří si svá vozidla pojistili proti vykradení, se často mohou dočkat nepříjemného překvapení. Vykrade-li totiž automobil profesionální zloděj, nezůstane obvykle nikde žádná zjevná stopa po násilném vniknutí. A pojišťovny pak odmítnou vyplatit jakoukoliv náhradu škody z důvodu „vniknutí do vozidla nezjištěným způsobem bez prokazatelného překonání překážky“. Profesionální vykradačské gangy přitom mohou způsobit až statisícové škody, zaměřují se totiž na drahá xenonová světla, rádia, navigace, airbagy, a někdy dokonce i kožené sedačky. V Česku je tento problém aktuální hlavně u vozidel Škoda Octavia (Elegance, Ambiente, Laurin & Klement). Výrobci automobilů se snaží přijít s lepším zabezpečením, zároveň ale mají z dokupovaných světel, airbagů a dalších dílů nemalé zisky.

Zveřejněno: 29.06.2011, 15:35

Krize dopadla se zpožděním i na pojišťovny

POJIŠŤOVNY DOPLATILY NA DUMPINGOVÉ CENY A PREFEROVÁNÍ OBJEMU NA ÚKOR PROFITU

Některá odvětví si ekonomickou krizí již prošla, ovšem pojišťovnictví prožívá nejhorší krizi právě v těchto měsících. Vyplývá to z analýzy společnosti LeasePlan orientované na správu firemních vozových parků. LeasePlan je díky vlastnictví desítek tisíc automobilů jedním z největších klientů pojišťoven v ČR v oblasti povinného ručení i havarijního pojištění, a situaci na trhu pojištění i nabídku pojišťoven tak může velmi podrobně sledovat. Z analýzy LeasePlanu vyplynulo také to, že některé pojišťovny doplatily na své dumpingové ceny a spoléhání na objemy pojištěných automobilů na úkor zisků v posledních dvou letech. Nyní jsou pojišťovny nuceny k ostrému obratu zpět směrem k profitu, a tudíž k navyšování pojistného.

Zveřejněno: 18.03.2011, 13:45

Jak zjednodušit objednávání nových automobilů do firemních autoparků? LeasePlan jde cestou webové aplikace

Aplikaci eOrders využívá již 65 klientů společnosti LeasePlan

Společnost LeasePlan specializovaná na operativní leasing a správu firemních vozových parků spustí od ledna 2011 plný provoz webové aplikace eOrders. Jde o moderní způsob objednávání nových automobilů stávajícími zákazníky. Aplikace zjednoduší celkovou administraci spojenou s procesem objednání nových vozů, minimalizuje chybovost během tohoto procesu a navíc ho celý urychlí. V průběhu roku 2010 LeasePlan nasazoval systém eOrders u prvních dodavatelů a klientů a aplikaci na základě těchto zkušeností dolaďoval, nyní tedy odstartuje plný provoz. Aplikaci v tuto chvíli využívá 65 klientů  a 25 dodavatelů společnosti LeasePlan a tato čísla nadále plynule rostou.

Zveřejněno: 21.12.2010, 10:02

Synlab se rozhodl svěřit správu vozového parku společnosti LeasePlan

Firma tak chce ušetřit a zbavit se zbytečné administrativy

Operativní leasing patří k často využívaným řešením správy firemních vozových parků, protože firmám šetří peníze, ale i čas. Z těchto důvodů se pro něj nyní rozhodly i společnosti skupiny synlab czech, která je největším poskytovatelem laboratorních služeb u nás. Jako poskytovatele operativního leasingu si vybraly společnost LeasePlan, od které si v těchto dnech synlab czech převzal 60 nových vozidel značky Škoda – Fabia, Octavia i Superb. Dalších 27 automobilů LeasePlan vykoupil z majetku skupiny a zpětně jí je pronajal i s veškerými službami. Zbývajících 5 vozidel bylo ponecháno v režimu finančního leasingu a LeasePlan převzal jen jejich správu.

Zveřejněno: 16.11.2010, 17:52

Statistiky pojistných událostí za první pololetí 2010: pozor na parkování a nedodržení vzdálenosti

Chcete ušetřit na opravách auta? Přinášíme seznam nejčastějších příčin poškození vozidel

Společnost LeasePlan, která spravuje v rámci operativního leasingu více než 20 tisíc automobilů, připravila studii týkající se pojistných událostí v prvním pololetí roku 2010. Vyplynulo z ní, že zdaleka největší riziko ze všech příčin pojistných událostí představují havárie, které tvořily téměř 84 % počtu všech škod uplatňovaných z havarijního pojištění. Až na druhém místě skončily ukradené či vykradené automobily. Zde šlo ovšem o daleko větší průměrnou škodu, více než 30 tisíc na automobil, zatímco u havárií činila průměrná škoda jedné pojistné události přes 18 tisíc korun.

Zveřejněno: 04.11.2010, 18:02

LeasePlan má nového jednatele

Do společnosti LeasePlan, která je největším českým poskytovatelem operativního leasingu, nastoupil od 3. srpna 2010 nový jednatel Sławomir Wontrucki. Ten je zároveň předsedou představenstva LeasePlanu v Polsku. Sławomir Wontrucki na pozici jednatele nahradil Martina Mitterwalda, který po 13 letech ukončil ve společnosti LeasePlan svoji činnost.

Zveřejněno: 04.08.2010, 13:42
1 2 > >>