LeasePlan

Tiskové zprávy

V průzkumu spokojenosti s poskytovateli operativního leasingu si vedl nejlépe LeasePlan.

Společnost LeasePlan má nejspokojenější zákazníky v rámci tuzemského trhu s operativním leasingem automobilů.

Zveřejněno: 11.05.2016, 00:00

Nová služba SwopCar od LeasePlanu pro samoobslužné sdílení firemních vozidel

Společnost LeasePlan uvádí na trh novou službu pro sdílení vozidel – SwopCar. Firmám umožní využívat vozy jednotlivými zaměstnanci podle aktuálních potřeb. Tím lépe pokryjí požadavky na mobilitu a optimalizují výdaje na vozový park.

Zveřejněno: 08.04.2016, 12:30

Konsorcium dlouhodobých investorů dokončilo akvizici LeasePlanu.

LeasePlan Corporation, přední světový správce firemních vozových parků a mobility řidičů, včera oznámil, že konsorcium dlouhodobých investorů dokončilo akvizici LeasePlanu od původního vlastníka.

Zveřejněno: 24.03.2016, 17:00

LeasePlan jako první na světě překonal hranici 1,5 milionu aut ve správě

Společnost LeasePlan Corporation N.V. oznámila nárůst své celosvětové flotily na rekordní úroveň 1,5 milionu vozidel. LeasePlan se stal první společností zabývající se správou vozových parků a mobility řidičů v rámci globálního leasingového odvětví, která dosáhla takového čísla. Pokoření hranice 1,5 milionu vozů potvrzuje pozici LeasePlanu coby světového lídra oboru. Firma působí ve 32 zemích včetně České republiky. V roce 2010 měla ve správě 1,3 milionu aut a na konci září loňského roku 1,4 milionu.

Zveřejněno: 29.11.2015, 12:00

Obchod a marketing LeasePlanu vede Eva Lindnerová

Obchod a marketing LeasePlanu vede Eva Lindnerová

K 1. červnu letošního roku byla jmenována novou obchodní a marketingovou ředitelkou Eva Lindnerová. Ve funkci nahradí Vladana Jesenského, který z firmy odešel na konci března.

Zveřejněno: 11.06.2015, 14:45

Auta pro podnikání lze pořídit v novém e-shopu

Produkt LeasePlan Go je vhodný pro malé a střední firmy či živnostníky. Dodavatel garantuje náklady na provoz vozů až po dobu pěti let.

Zveřejněno: 28.04.2014, 16:25

Nový Drivers´ Club společnosti LeasePlan poradí všem motoristům

Společnost LeasePlan, která se specializuje na operativní leasing aut, zahájila novou éru svého bonusového programu Drivers´ Club. Ten je určen všem uživatelům vozů LeasePlanu, kteří prostřednictvím klubu mohou čerpat řadu výhod. Členství v klubu je bezplatné. Podmínkou je pouze registrace prostřednictvím internetových stránek www.driversclub.cz.

Zveřejněno: 10.02.2014, 13:42

Jan Malý z PwC posílil LeasePlan jako šéf klientského oddělení

Jan Malý (37) byl jmenován vedoucím oddělení péče o zákazníky (Head of Client Relationship Management) ve společnosti LeasePlan Česká republika, tuzemské pobočce světového lídra operativního leasingu aut. Bude mít na starosti týmy key account manažerů a klientských pracovníků společnosti. Zaměří se přitom na další zkvalitnění vztahů se zákazníky, růst firemní flotily a rozvoj poskytovaných služeb. Ve funkci nahradí Jakuba Kostrbu, který povede nově vzniklé oddělení a obchodní aktivity LeasePlanu zaměřené na malé a střední firmy.

Zveřejněno: 03.02.2014, 10:15

České dráhy svěřily svůj autopark LeasePlanu

Společnost LeasePlan Česká republika obmění kompletní vozový park Českých drah. V následujících týdnech a měsících jim dodá 218 osobních a 63 užitkových automobilů. Všechny vozy pak budou provozovány formou operativního full service leasingu, na který se LeasePlan specializuje. Úspěch v tendru Českých drah představuje největší kontrakt tuzemské pobočky firmy realizovaný na základě veřejné zakázky. České dráhy si LeasePlan zvolily ve čtyřkolovém výběrovém řízení, do nějž se přihlásilo sedm předních leasingových společností.

Zveřejněno: 20.03.2013, 00:00

Ceny ojetin loni až na výjimky rostly

V roce 2012 u nás došlo k mírnému meziročnímu nárůstu cen ojetých vozidel, ne však vozů Škoda, jejichž ceny naopak v průměru poklesly. Vyplývá to z analýzy české pobočky společnosti LeasePlan, která je největším poskytovatelem operativního leasingu automobilů. V České republice má ve flotile více než 17 tisíc vozů a v loňském roce prodala na tuzemském trhu ojetin přibližně 4 tisíce aut starých dva až pět let, která zákazníci vrátili po skončení leasingu.

Zveřejněno: 27.02.2013, 00:00

Vladan Jesenský bude řídit obchod společnosti LeasePlan ČR

Vladan Jesenský bude řídit obchod společnosti LeasePlan ČR

Vladan Jesenský (41) byl k 1. březnu jmenován obchodním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika, tuzemské pobočky světového lídra operativního leasingu automobilů.

Zveřejněno: 20.02.2013, 00:00

LeasePlanu loni vzrostl čistý zisk o 7,4 %, v ČR o 13 %

Společnost LeasePlan Corporation, globální jednička v oblasti správy firemních automobilových flotil, oznámila, že i přes ekonomické problémy, s nimiž se potýká řada regionů na celém světě, loni dosáhla čistého zisku 241,3 milionu eur. To představuje meziroční navýšení o 16,6 milionu eur, tedy o 7,4 %. Dařilo se také české pobočce LeasePlanu, která podle mezinárodních účetních standardů vykázala čistý zisk 247,2 milionu korun, což znamená nadprůměrný meziroční růst o 13 %.

Zveřejněno: 18.02.2013, 00:00

Martin Brix finančním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika

Martin Brix finančním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika

Martin Brix (38) byl k 1. červenci jmenován finančním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika, tuzemské pobočky světového lídra operativního leasingu automobilů. Do Prahy se vrací po pěti letech, které strávil v pozici finančního ředitele rumunského zastoupení skupiny LeasePlan. To bylo založeno v roce 2007 za výrazné asistence české pobočky a Martin Brix měl zásadní vliv na jeho dynamický rozjezd, který je považován za jeden z nejúspěšnějších v historii celé skupiny.

Zveřejněno: 04.07.2012, 16:00

Zakladatel české pobočky LeasePlan Jaromír Hájek se vrací na post generálního ředitele

Zakladatel české pobočky LeasePlan Jaromír Hájek se vrací na post generálního ředitele

Největší poskytovatel operativního leasingu v tuzemsku, společnost LeasePlan, má od 1. ledna 2012 nového generálního ředitele Jaromíra Hájka. Nahradí na této pozici Slawomíra Wontruckiho, který zároveň vykonával funkci generálního ředitele LeasePlan Polsko, na kterou se nyní plně soustředí. Jaromír Hájek založil českou pobočku LeasePlan v roce 1995 a od samého začátku zde působil jako generální ředitel. Do České republiky se vrací po téměř pětiletém působení v italském LeasePlanu, který vedl.

Zveřejněno: 03.01.2012, 11:40

Společnost Baťa si pro správu vozového parku vybrala LeasePlan

Nejvýznamnější český prodejce obuvi Baťa si pro správu svého vozového parku vybral společnost LeasePlan, největšího poskytovatel operativního leasingu v tuzemsku. LeasePlan poskytne vozy v jednotlivých etapách. První předání proběhlo letos v září, dalších 10 – 15 vozidel bude dodáno počátkem příštího roku.

Zveřejněno: 07.12.2011, 16:41

LeasePlan do konce roku odkoupí od českých firem vozové parky za 50 milionů

Alternativní financování podnikatelské činnosti nabízí českým firmám společnost LeasePlan, největší poskytovatel operativního leasingu v tuzemsku. LeasePlan formou zpětného leasingu odkoupí použitá vozidla z firemních autoparků a firmám je pronajme zpět. Výhodou pro firmy je rychlé získání finanční likvidity s úrokovou sazbou srovnatelnou s bankovními podnikatelskými úvěry. Do konce roku 2011 takto LeasePlan poskytne prostředky v celkové výši až 50 milionů Kč.

Zveřejněno: 10.10.2011, 07:00

Společnosti LeasePlan a Toyota Motor Europe uzavřely partnerství v oblasti ekologických vozidel

Společnosti LeasePlan Corporation N.V. a Toyota Motor Europe dnes oznámily uzavření společného partnerství zaměřeného na širší uplatnění ekologických vozidel ve firemních autoparcích. Díky tomuto partnerství získají firemní zákazníci společnosti LeasePlan přístup k nejnovějším inovacím v oblasti plug-in hybridních elektromobilů, které ztělesňuje nový model Toyota Prius Plug-in Hybrid. Kromě samotné dodávky těchto vozů poskytne Toyota v rámci partnerství rovněž detailní statistiky ze tříletého testování 600 vozidel ověřovací série, které brázdily světové silnice v uplynulých třech letech – 200 z nich bylo určeno pro Evropu. Společnost LeasePlan do partnerství vkládá své zkušenosti z oblasti správy 1,3 milionu firemních vozidel, které celosvětově tvoří jeden z největších autoparků.

Zveřejněno: 12.09.2011, 09:00

Ceny ojetin: historické cenové dno je pryč, ale teď v létě se nákup vyplatí

Kdo chce výhodně koupit ojetý vůz, měl by tak učinit v létě nebo v prosinci. Tehdy jsou ceny prakticky každý rok nejníže, přičemž konec roku bývá ještě výhodnější než léto. Vyplynulo to z analýzy společnosti LeasePlan zaměřené na operativní leasing a správu vozových parků. Zájemci o ojetý automobil se nyní musí smířit s faktem, že historické dno cen již propásli. Nejníže se ceny pohybovaly mezi prosincem 2009 a prosincem 2010, kdy patřily k nejnižším i v rámci celé Evropy. I v roce 2011 se ale dá na nákupu ojetiny výrazně ušetřit, pokud zvolíte vhodný okamžik nákupu a nebudete ignorovat trendy na trhu.

Zveřejněno: 22.08.2011, 09:00

Společnost VCES si ve výběrovém řízení na operativní leasing opět vybrala LeasePlan

Stavební firma VCES si v opakovaném výběrovém řízení na obnovu svého vozového parku v rámci operativního leasingu vybrala společnost LeasePlan. 105 automobilů značky Škoda vyjelo v kompletním složení na silnice v průběhu června až srpna 2011. LeasePlan zvítězil již v minulém výběrové řízení VCESu v prosinci 2008, nyní se tedy rozhodlo o prodloužení spolupráce obou společností na dalších několik let.

Zveřejněno: 01.08.2011, 00:00

LeasePlan: vykrade-li vaše auto zloděj profesionál, nemusí vám dát pojišťovny ani korunu

Majitelé dobře vybavených automobilů, kteří si svá vozidla pojistili proti vykradení, se často mohou dočkat nepříjemného překvapení. Vykrade-li totiž automobil profesionální zloděj, nezůstane obvykle nikde žádná zjevná stopa po násilném vniknutí. A pojišťovny pak odmítnou vyplatit jakoukoliv náhradu škody z důvodu „vniknutí do vozidla nezjištěným způsobem bez prokazatelného překonání překážky“. Profesionální vykradačské gangy přitom mohou způsobit až statisícové škody, zaměřují se totiž na drahá xenonová světla, rádia, navigace, airbagy, a někdy dokonce i kožené sedačky. V Česku je tento problém aktuální hlavně u vozidel Škoda Octavia (Elegance, Ambiente, Laurin & Klement). Výrobci automobilů se snaží přijít s lepším zabezpečením, zároveň ale mají z dokupovaných světel, airbagů a dalších dílů nemalé zisky.

Zveřejněno: 29.06.2011, 15:35
1 2 3 > >>